» Openbaar » Verkeersbeleid   



 Pagina 2 van 2  [ 66 berichten ]
Okkie68
Master
 Bericht 
laurens93 schreef:
De kans dat een "ambtenaar" om 9:00 al aan het werk is, is uitgesloten.. Laat staan om 22:17 nog aan het werk


Ga er maar niet van uit.. Het is een zone vlak bij een treinstation, dus was populair bij forensen om daar gratis te parkeren. Genoeg bonnetjes gezien in die tijd.

Maar dit klokkie maakt van 22:17 braaf 22:30, waarna mijn parkeertijd afloopt op 0:30. Om 9:00 moet mijn auto dus echt weg zijn. Gelukkig kan ik niet meer liegen dat ik pas om 9:00 begon te parkeren. Het zou wat zijn zeg, dat ik de geest van de wet volg in plaats van de letter...

Feitelijk schreef:
post4370462.html#p4370462 schreef: Letterlijk mag ik er na 9:00 geen seconde meer staan
Nee hoor want je mag in een blauwe zone niet langer staan dan ... en die zone was er pas om 09:00


Feitelijk schreef:
het tijdstip weergeeft waarop met het parkeren is begonnen


Dus. Het parkeren is begonnen om 22:17 de avond ervoor. Ergo, 9:00 is niet de tijd die mijn schijf mag weergeven.

Feitelijk
Master
 Bericht 
En als je nou eens heel letterlijk RVV 25 leest? Staat er dan in dat je niet langer dan de aangegeven tijd mag parkeren?

Okkie68
Master
 Bericht 
ZIe ninja-edit.. Maar ik ga RVV 25 er ook even bij halen.

Edit:
Citaat:
Artikel 25
1.
Het is verboden in een parkeerschijf-zone te parkeren, behalve op parkeerplaatsen die als zodanig zijn aangeduid of aangegeven of plaatsen die zijn voorzien van een blauwe streep.

Ehh.. die hele schijf is niet nodig?

Edit zoveel... die maxim site laat alleen lid 1 zien als je art 25 aanklikt:

Citaat:
2.
Op plaatsen die zijn voorzien van een blauwe streep is het parkeren van een motorvoertuig op meer dan twee wielen slechts toegestaan indien het motorvoertuig overeenkomstig het bij ministeriële regeling bepaalde is voorzien van een duidelijk zichtbare parkeerschijf. Indien het motorvoertuig is voorzien van een voorruit, wordt de parkeerschijf achter de voorruit geplaatst.
3.
Op de parkeerschijf staat het tijdstip aangegeven waarop met parkeren is begonnen. Een parkeerschijf voorzien van een mechanisme dat tijdens het parkeren het tijdstip van aankomst automatisch verschuift, mag niet worden gebruikt.
4.
Bij het instellen mag het tijdstip van aankomst naar boven worden afgerond op het eerstvolgende hele of halve uur. De toegestane parkeerduur mag niet zijn verstreken.
5.
Indien op een onderbord dagen of uren zijn vermeld, gelden het tweede tot en met het vierde lid slechts gedurende die dagen of uren.


Ik zie niet dat ik om 22:17 mag parkeren en dan 9:00 mag instellen. Of dat ik de 2 uur beginnend bij 9:00 mag beginnen te tellen.

Spook
Master
 Bericht 
Als je vergeet dat je in een blauwe zone staat, vergeet je wellicht ook dat je parkeertijd beperkt is en blijf je langer weg. Er is wel iets te zeggen voor een bewuste handeling van het instellen van de kaart. Net als dat je iets beter onthoudt wanneer je het opschrijft. Misschien moeten ze maar een versie maken die een timer-app op je telefoon heeft die je een kwartier vantevoren waarschuwt.

Okkie68
Master
 Bericht 
<kwartje valt>

Okkie68 schreef:
Ik zie niet dat ik om 22:17 mag parkeren en dan 9:00 mag instellen. Of dat ik de 2 uur beginnend bij 9:00 mag beginnen te tellen.


Ah.. de schijf op 22:30 instellen is prima. Parkeerwachter zal alleen de uren tellen in de tijd dat de zone geldig is, bij het bepalen van de parkeerduur.

Feitelijk
Master
 Bericht 
Okkie68 schreef:
Ik zie niet dat ik om 22:17 mag parkeren en dan 9:00 mag instellen

Dat mag ook niet.

Maar ik lees nergens dat je er maar een bepaald aantal uren (onderbord) mag staan. Uit de toelichting blijkt dat wel duidelijk maat daar heeft Masterdam geen boodschap aan.

Masterdam
Master
 Bericht 
Toelichting? Daar heeft nog nooit iemand (die niet in mijn vijandenlijst staat) me op gewezen.

WNS2.0D
Master
 Bericht 
Okkie68 schreef:
Ah.. de schijf op 22:30 instellen is prima. Parkeerwachter zal alleen de uren tellen in de tijd dat de zone geldig is, bij het bepalen van de parkeerduur.

Volgens mij ben je dan om 9:01 al in overtreding. Op dat moment geldt de beperking en sta je meer dan twee uur geparkeerd.

Feitelijk
Master
 Bericht 
WNS2.0D schreef:
Op dat moment geldt de beperking en sta je meer dan twee uur geparkeerd.


Feitelijk schreef:
Nee hoor want je mag in een blauwe zone niet langer staan dan ... en die zone was er pas om 09:00


Masterdam
Master
 Bericht 
En vanaf dát moment mag je er niet langer dan 2u gestaan hebben. Dus om 9:01 een boete.



Ik heb de wijsheid niet in pacht. Ik voed alleen maar in de hoop overtuigd te worden. :wink:

Feitelijk
Master
 Bericht 
Masterdam schreef:
En vanaf dát moment mag je er niet langer dan 2u gestaan hebben.

Waar staat dat?

Ah ik zie het al lid 4. Maar dat geldt niet buiten de tijden van het onderbord. Dus ja...

Masterdam
Master
 Bericht 
Precies. Dus voordat de tijd op het onderbord ingaat mag je er 3 of 4u gestaan hebben. Na die tijd is dat beperkt tot 2u na tijd van aankomst. De parkeerduur start niet op 9u. Slechts de handhaving​ op die 2u.

JBHC
Master
 Bericht 
 
2 pagina's over een parkeerschijf....
:Facepalm

basjuh1981
Master
 Bericht 
Masterdam schreef:
Precies. Dus voordat de tijd op het onderbord ingaat mag je er 3 of 4u gestaan hebben. Na die tijd is dat beperkt tot 2u na tijd van aankomst. De parkeerduur start niet op 9u. Slechts de handhaving​ op die 2u.

Dus zet je de parkeerschijf op 9:00 uur :[

Masterdam
Master
 Bericht 
Natuurlijk doe je dat. Maar het mag niet. :wink:

basjuh1981
Master
 Bericht 
Er mag zo veel niet ;)

 Pagina 2 van 2 [ 66 berichten ] 


Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 3 gasten


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen
Je mag geen bijlagen toevoegen in dit forum

Zoek…